معرفی شرکت

شرکت پترو پالایش گهر لرستان (که قبلا با نام شرکت تولید، بسته‌بندی و فراوری محصولات روغن گهر آبادان فعالیت می نمود)، در سال ۱۳۸۴ با احداث یک مینی پالایشگاه به منظور هدف تصفیه و بازیافت هیدروکربنهای سنگین، روغن و امحا پسماند در شهرک صنعتی درود لرستان، فعالیت خود را آغاز نمود و با پی بردن به این امر مهم که زیرساخت‌های مناسب و کافی برای مدیریت اصولی و امحا پسماند ها و ارائه خدمات دفع اصولی و امحا پسماند مطابق قوانین و مقررات در کشور وجود ندارد، تمرکز خود را بر ارائه خدمات پردازش و امحا پسماند های هیدروکربنی معطوف نمود؛ و با تامین و تکمیل تجهیزات و امکانات مورد نیاز، مجوز ارائه خدمات محیط زیستی پردازش و امحا پسماند های هیدروکربنی را از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت نمود.

پسماندها به دو گروه فرایندی (یا صنعتی) و غیرفرآیندی (شهری، بیمارستانی و باغبانی) تقسیم‌بندی می‌شوند. پسماندهای صنعتی در اثر فعالیت روزمره صنایع و واحدهای تولیدی حاصل می‌شوند و شامل هیدروکربن، کاتالیست، فلز، پلاستیک، کاغذ، چوب، شیشه و جاذب می‌باشند. در این میان پسماندهای هیدروکربنی، کاتالیستی و جاذب جز مواد زائد مشکل‌ساز صنایع محسوب می‌شوند و نیاز به مدیریت اصولی، دقیق و جامعی دارند. از طرفی مدیریت پسماندها در مجموعه‌های صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اغلب جز مسائل برون‌سایتی محسوب می‌شوند. تولید پسماندهای دورریز و گاهی خطرناک مخصوصا در این نوع صنایع اجتناب‌ناپذیر است و نمی‌توان برای تمامی پسماندهای تولیدی یک شرکت، در محل سایت امکان امحا پسماند و دفع اصولی فراهم نمود. لازم به اشاره است که نه تنها نحوه بازیافت یا دفع اصولی و امحا پسماند ها حائز اهمیت است، بلکه تجمع آنها، نحوه ذخیره و نگهداری و حمل و جابجایی آنها نیز مشکل‌ساز می‌باشد؛ همچنین از نظر قوانین و آیین‌نامه‌های محیط زیستی، مقررات سختگیرانه‌ای برای آن در کشور در نظر گرفته شده است. 

شرکت پترو پالایش گهر لرستان به عنوان پیمانکار معتمد پسماند، خدمات تصفیه، پردازش، دفع و امحا پسماند های هیدروکربنی و شیمیایی زیر را ارائه می نماید:
 روغن سوخته
 پسماندهای پلیمری
 پسماند کاتالیستی
 پسماندهای ترکیبات پتروشیمی
 پسماندهای ترکیبات شیمیایی
 روغن گرفته شده از تصفیه پساب صنعتی
 میعانات گازی
 محصولات کیفیت پایین
 …

برای دانلود کاتالوگ اینجا کلیک کنید.

این صفحه شامل زیرصفحه‌های زیر است.